RADA MENTORÓW

Złożona z przedsiębiorców z województwa łódzkiego, którzy odnieśli sukces w biznesie. Rolą mentorów będzie udzielanie indywidualnych mentoringów pomysłodawcom innowacyjnych projektów biznesowych.

Sławomir Lachowski

Sławomir Lachowski

Twórca mBank

Menadżer z dużym doświadczeniem na wyższych stanowiskach kierowniczych w polskim sektorze bankowym i reputacji innowacyjnego przedsiębiorcy w gospodarce cyfrowej. Pełnił funkcję Prezes Zarządu, Wiceprezesa i Przewodniczącego Rady Nadzorczej w wielu bankach w Polsce i zagranicą. Prowadził szereg projektów restrukturyzacyjnych i start’upowych w Polsce, w Republice Czeskiej i Słowackiej, w Chinach oraz na Malcie i w Gibraltarze, wprowadzając na rynek szereg uznanych marek jak: Bank Polski, mBank, MultiBank i Bank SMART.

Lech Kaniuk

Lech Kaniuk

Założyciel PizzaPortal

Jako 18-latek sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargon Alloys. Jako 20 latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w Szwedzkiej Państwowej firmie ALMI Foretagspartner. W 2006 r. stworzył wspólnie z doktorantem spółkę KYAB AB, która na podstawie innowacji mierzy wykorzystywanie energii w budynkach. W 2008r otrzymał patent za innowacyjną przykrywkę do mikrofalówek. W 2009 wydał książę jak iść od pomysły do komercyjnego produktu. Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB. W 2009 roku dołączył na pełen etat, żeby rozpocząć działalność w Polsce. Dokładnie w Łodzi. Tu Kaniuk założył spółkę córkę. Portal ruszył w styczniu 2010 roku. W ciągu zaledwie 2 lat udało się uzyskać przewagę na polskim rynku, głównie dzięki przejęciu konkurencyjnych podmiotów. W kwietniu 2011 roku PizzaPortal.pl przejął serwis NetKelner.pl.

Kamil Kozieł

Kamil Kozieł

Prezart

Twórca metodyki 4 warstw pozwalającej zmierzyć wartość i emocje w prezentacji. Przedsiębiorca. Swoją pierwszą firmę – IT School – założył mając 20 lat. Były współwłaściciel Stand-up Polska, obecnie dyrektor zarządzający PrezART. Wystąpił na dwóch konferencjach TEDx, a aktualnie jest kuratorem jednej z polskich edycji. Najlepiej oceniany prelegent na licznych wydarzeniach, w tym zwycięzca prestiżowej konferencji „I love marketing”. Na scenie wykorzystuje znajomość komedii, storytellingu i procesów poznawczych. Wykładowca na studiach podyplomowych Politechniki Białostockiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Pracował z kadrą zarządzającą kilkuset firm, w tym Onetu, Tauronu i Tesco. Autor bloga: kamilkoziel.pl.

Piotr Bucki

Piotr Bucki

Bucki PRO

Piotr Bucki – od 16 lat pomaga ludziom szlifować komunikację w różnych obszarach. Zawsze bazuje przy tym na psychologii poznawczej, neuro-naukach i psycholingwistyce. Sprawdza teorię w praktyce współpracując z firmami w Chile, Słowenii, Mołdawii, Azerbejdżanie, Austrii, Australii i Polsce. Współautor i redaktor merytoryczny Startup Manual (Wolves Summit 2015), autor i opiekun serii BuckiAcademi wydanej z wydawnictwem 4 Głowy (2016). Publikuje regularnie na InnPoland oraz stronie www.bucki.pro.

Adam Wesołowski

Adam Wesołowski

Ladder.io

Ekspert w dziedzinie marketingu internetowego oraz zarządzania wzrostem w startupach. Były Head of Marketing PizzaPortal. Jako produkt manager odpowiadał za pierwsze wersje mobilne na Nasza-Klasa. Pracował w takich firmach jak: Google, Oferteo, czy też SecurionPay.Adam jest jedynym w Polsce marketing expert Google Developers Network. Mentor w programie Launchpad w San Francisco.

Szymon Midera

Szymon Midera

CEO SHUMEE

Przez osiem lat, do czerwca 2016 roku pełnił funkcję Wiceprezesem, a następnie Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. W tym czasie Bank pozyskał około miliona Klientów i przeszedł transformację z instytucji rozliczeniowej w masowy bank detaliczny, uruchamiając m.in. nowoczesną bankowość internetową i sieć około 300 własnych mikroplacówek. Wcześniej – przez siedem lat – związany był z mBankiem. Zarządzał m.in. obszarem marketingu i sprzedaży w Internecie, odpowiadał także za strategię komunikacji Grupy BRE Banku.

Filip Miłoszewski

Filip Miłoszewski

CEO Listonic

Działający w branży mobile od 2008 roku. Zaangażowany w rozwój listy zakupów Listonic – jednej z najpopularniejszych polskich aplikacji mobilnych oraz pionierskich projektów m-commerce: Zamów Zakupy i Kupony Żbik. W wolnym czasie współtworzy liberalny magazyn Liberte!. Z wykształcenia programista (Politechnika Łódzka/Coventry University), z zamiłowania webdeveloper, wieczorami jeździ na rowerze, odpoczywa przy dobrych stand-upach.

Sylwester Szymalak

Sylwester Szymalak

Prezes ORGANIKA

Firma jest producenta chemii gospodarczej, motoryzacyjnej oraz przemysłowej w Polsce. Sylwester Szymalak jest prezesem Klubu 500, który skupia szefów firm i instytucji, działających w regionie łódzkim

Piotr Jakubiak

Piotr Jakubiak

Prezes DYWILAN

Łodzianin, absolwent I LO im. M. Kopernika w Łodzi i SGH w Warszawie. Od 2001 roku na buduje od nowa sięgającą korzeniami jeszcze XIX wieku markę DYWILAN. Produkcja dywanów i tkanej sztucznej trawy w oparciu o wielowiekowe doświadczenie i najnowocześniejsze technologie produkcji i marketingu pozwalają na nieustanne patrzenie w przyszłość.

Maciej Gałecki

Maciej Gałecki

CEO Bluerank

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży marketingu internetowego. Wcześniej związany ze spółkami Grupy Euro RSCG. Od 2005 roku obejmuje stanowisko CEO w agencji Bluerank. Od początku swojej kariery (2001 r.) specjalizuje się w tematyce SEM i analityce internetowej. Pisze wiele publikacji na temat optymalizacji i pozycjonowania WWW oraz reklamy w wyszukiwarkach. Często gości w roli prelegenta podczas polskich i międzynarodowych konferencji z branży internetowej. Prowadził także zagraniczne szkolenia, m.in. w Miami i Amsterdamie, edukując światowych liderów branży ogłoszeniowej. Jego kompetencje potwierdzają certyfikaty branżowe.